Advertisement - Oglasi

Mahao zastavom RS na balkonu, protjerali ga iz države

RedakcijaRegija2 months ago156 Views

Foto: AI ilustracija/Index.hr

Advertisement - Oglas

Državljanin Bosne i Hercegovine (23) protjeran je iz Hrvatske nakon incidenta koji se dogodio 1. maja u mjestu Funtana, gdje je na balkonu hotelske sobe isticao zastavu Republike Srpske.

Policija je reagovala po zaprimljenoj dojavi, a mladiću je osim protjerivanja izrečena i zabrana ulaska i boravka na području Evropskog gospodarskog prostora u trajanju od šest mjeseci.

Prekršaj na javnom mjestu

Prema saopćenju istarske policije, utvrđeno je da je 23-godišnjak na javno vidljivom mjestu isticao zastavu strane države bez odobrenja nadležnih institucija ili poziva društveno-političke organizacije.

Advertisement - Oglas

Zbog toga je protiv njega pokrenut postupak po Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira.

Zastava oduzeta

Policija je mladiću izrekla prekršajnu kaznu, a zastava koja je korištena u incidentu privremeno je oduzeta kao sredstvo počinjenja prekršaja.

Ovaj slučaj izazvao je pažnju javnosti, dok nadležni ističu važnost poštivanja zakona i propisa u javnom prostoru.

G Dodajte SaznajPrvi među omiljene izvore na Googleu

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Advertisement - Oglas

Pridružite nam se:

Pratite nas
  • Facebook38.5K
  • X Network32.1K
  • Youtube14k
  • Instagram18.9K

Stay Informed With the Latest & Most Important News

I consent to receive newsletter via email. For further information, please review our Privacy Policy

Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...

Pratite nas na Facebook-u


This will close in 20 seconds

Saznaj Prvi
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće kako bismo vam omogućili najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu web stranicu te pomažu našem timu da razumije koje dijelove stranice smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.