
Velika potraga pokrenuta je danas na jezeru Viko u Italiji nakon što je nestao Luiđi Kavalari, suprug italijanske ministrice za porodicu Eugenije Ročele.
Prema informacijama italijanskog javnog servisa RAI, Kavalari se u trenutku nestanka nalazio u čamcu zajedno sa suprugom. U jednom trenutku zaronio je u jezero, ali nakon toga više nije izronio, zbog čega je odmah pokrenuta opsežna akcija spašavanja.
Ronioci pretražuju jezero
Na teren su upućeni ronioci vatrogasne službe koji intenzivno pretražuju područje jezera, dok karabinjeri iz Rončiljonea utvrđuju sve okolnosti nestanka.
Na mjestu događaja nalazi se i ekipa hitne medicinske pomoći koja pruža podršku učesnicima akcije i spremna je za eventualnu intervenciju.
Za sada nema informacija o tome šta je dovelo do nestanka niti da li postoje svjedoci koji bi mogli rasvijetliti događaj.

Eugenija Ročela i suprug. Platforma X
Vulkanska jezera važe za posebno opasna
Jezero Viko jedno je od vulkanskih jezera u italijanskoj regiji Lacio, koja su poznata po naglim promjenama temperature vode i snažnim podvodnim strujama, zbog čega predstavljaju dodatni rizik za kupače i rekreativce.
Ovo nije prvi ozbiljan incident na jezerima u ovom dijelu Italije.
Početkom februara ove godine u jezeru Bolsena smrtno je stradao 66-godišnji građevinski poduzetnik koji je isplovio kanuom, dok je u aprilu u jezeru Trevinjano pripadnik italijanske vojske uspio spasiti ženu i spriječiti tragediju.
Posljednji smrtni slučaj u jezeru Viko zabilježen je u junu prošle godine, kada se tokom plivanja utopio 58-godišnji muškarac.
Potraga za Luiđijem Kavalarijem i dalje traje.